ODNOWA Sól Epsom (100% kizeryt)

Siarczan magnezu (inaczej: sól Epsom, sól gorzka, sól angielska) w najczystszej, naturalnej postaci. Idealny do kąpieli w gorącej wodzie, w której relaksuje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Czysta chemicznie. Naturalne pochodzenie z kopalni w Niemczech, w 100% minerał o nazwie kizeryt.

Link do szczegółowego opis produktu znajduje się poniżej, w sekcji “Opis”.

Wybierz wariant produktu, który Cię interesuje – rozmiar opakowania oraz wariant ilościowy, co wpływa na cenę jednostkową za sztukę.

SKU: 605-X-MG12O Kategoria: Tagi: ,

Opis

Nasza Sól Epsom to najczystszej postaci magnezowa solanka do samodzielnego przygotowania kąpieli w domowym zaciszu. Sól Epsom, inaczej sól angielska lub gorzka to związek chemiczny o nazwie siarczan magnezu. Sól Epsom Mg12 to czysty, naturalny minerał (kizeryt), który po rozpuszczeniu w wodzie przynosi ulgę, oczyszczenie skóry i organizmu z toksyn. Działa bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo, więc skóra będzie odprężona, odkażona. Wspomaga również proces gojenia ran. Warto wspomnieć, że nasza sól jest czysta chemicznie, dlatego też amatorzy stosowania produktu wewnętrznie, mogą z niej skorzystać.

Pochodzenie soli Epsom Mg12

Nasza sól pochodzi ze złóż na terenie niemieckiej Saksonii. Kizeryt to minerał osadowy, powstały w czasach prehistorycznych. Zawarty w soli magnez oraz inne regenerujące pierwiastki śladowe działają na ciało człowieka odprężająco, przy czym wchłaniany przez skórę magnez jednocześnie uzupełnia jego niedobory. Z kolei siarka odpowiada za działanie odkażające, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Usuwa toksyny z organizmu poprzez wiązanie kationów siarki z metalami ciężkimi. Nasz produkt jest wegański, bezglutenowy oraz czysty chemicznie.

Właściwości i zastosowanie

Kąpiel w solance magnezowej to idealny sposób na regenerację i oczyszczenie organizmu z toksyn. Należy pamiętać, że profilaktyczna – raz w tygodniu – kąpiel solankowa pozwala usunąć powstałe grzyby na skórze jak również zabezpiecza skórę antybakteryjnie. Nasz produkt znakomicie się również sprawdza w zakresie kąpieli magnezowych dla stóp. Jest to zbawienne rozwiązanie dla osób, które przez większość dnia noszą niewygodne obuwie. Taka kąpiel dostarczy ulgi zmęczonym stopom i opuchniętym kostkom. Siarczan magnezu to również bardzo dobry sposób na usunięcie metali ciężkich z organizmu, gdyż siarka aktywnie się z nimi wiąże. Siarka wchodzi w skład wielu aminokwasów, których niedobory prowadzą do zrogowaceń naskórka, nadmiernej łamliwości oraz wypadaniu włosów i paznokci.

Wewnętrzne zastosowanie soli Epsom ma działanie przeczyszczające i usuwające toksyny z organizmu.

Sposób użycia soli Epsom

Kąpiel w soli Epsom rekomendujemy przygotować na bazie bardzo ciepłej wody, w której sól idealnie się rozpuści. Nasze zalecenie to około 500 gram soli Epsom na wannę standardowej wielkości. Nie polecamy dodawania do kąpieli dodatkowych detergentów, ponieważ osłabiają one działanie soli i innych minerałów. Czas kąpiel to około 20 minut. Po kąpieli spłukujemy całe ciało bieżącą wodą.

Do kąpieli samych stóp używamy miski z ciepłą wodą do której wsypujemy sól w ilości około 150 gram. Półgodzinna kąpiel powinna przynieść stopom ulgę i zmniejszyć obrzęki oraz opuchlizny. Można stosować ją codziennie.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych
Linia

ODNOWA

Opakowanie

Zbiorcze mini, Jednostkowe, Zbiorcze

Typ

Siarczan magnezu

Waga

1kg KORALOWE, 1kg, 4kg

Wariant ilościowy

na sztuki, pięciopak, dziesięciopak, zbiorcze

Producent

KRAVEDAX