Cytrynian potasu naturove

Potas jest ważnym minerałem, który pełni wiele funkcji w organizmie, takich jak utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, równowagi elektrolitowej, pracy serca i mięśni, a także wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.

Cytrynian potasu naturove oferowany jest w formie czystego proszku, bez żadnych dodatków, w dwóch wersjach gramatur – 150 i 500 gram.

Sprawdź też inne suplementy diety od naturove.

Link do szczegółowego opis produktu znajduje się poniżej, w sekcji “Opis”.

Wybierz wariant produktu, który Cię interesuje – rozmiar opakowania oraz wariant ilościowy, co wpływa na cenę jednostkową za sztukę.

Opis

Czym jest cytrynian potasu?

Cytrynian potasu jest związkiem chemicznym składającym się z soli potasu i kwasu cytrynowego. Jest to popularnym składnikiem suplementów diety, który stosuje się w celu uzupełnienia niedoboru potasu w organizmie.

Potas jest ważnym pierwiastkiem, który bierze udział w wielu procesach metabolicznych organizmu, takich jak regulacja ciśnienia krwi, prawidłowa praca układu nerwowego, mięśniowego oraz sercowo-naczyniowego, a także utrzymanie odpowiedniej równowagi elektrolitowej.

Suplementacja cytrynianem potasu może być pomocna w uzupełnieniu niedoborów zawartości potasu w diecie. Niedobór potasu może prowadzić do osłabienia mięśni, zmęczenia, zaburzeń rytmu serca, a także zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, cytrynian potasu może być również stosowany w celu zmniejszenia ryzyka kamicy nerkowej i utrzymania zdrowych nerek.

Potas w żywności a suplementacja

Potas występuje w różnych produktach spożywczych, takich jak banany, suszone owoce, orzechy, zielone warzywa liściaste, mleko, ryby oraz wiele innych. Spożywanie takich produktów może pomóc w uzupełnieniu zapotrzebowania na potas.

Jednakże, nie zawsze jest łatwo zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na potas tylko przez żywność. W niektórych przypadkach, takich jak choroby, niedobory pokarmowe, a także intensywny wysiłek fizyczny, suplementacja potasem może być konieczna. Dlatego też, aby suplementować potas, można sięgnąć po suplement diety, taki jak cytrynian potasu naturove 150g.

Zalecane stosowanie

W przypadku nieodpowiedniego stosowania suplementów może dojść do negatywnych skutków ubocznych. Zalecane dawki są uzależnione od naszego wieku.

Wiek Zalecana dawka
Niemowlęta (0-6 miesięcy) 400 mg
Niemowlęta (7-12 miesięcy) 700 mg
Dzieci do 3. roku życia 2 000 mg
Dzieci do 8. roku życia 2 300 mg
Dzieci do 13. roku życia 2 500 mg
Chłopcy do 18. roku życia 3 000 mg
Dziewczęta do 18. roku życia 3 000 mg
Mężczyźni 3 000 mg
Kobiety 3 000 mg
Kobiety w ciąży 3 400 mg
Kobiety karmiące piersią 3 400 mg

Jedną porcję (ok. 2g) cytrynianu potasu należy rozpuścić szklance wody raz dziennie.

Cytrynian potasu naturove

Nasz produkt to najwyższej jakości towar wyprodukowany w Polsce.

Ważne informacje:

  • Cytrynian potasu naturove jest produktem wegańskim i nie zawiera glutenu
  • Produkt przeznaczony jest dla wszystkich, nie należy jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki
  • Produkt nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia
  • Jeżeli opakowanie jest otwarte lub nieszczelne, nie należy stosować produktu, gdyż prawdopodobnie stracił on swoje właściwości
  • Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu
  • Nieprawidłowo przechowywany może ulec uszkodzeniu oraz stracić swoje właściwości

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych
Linia

naturove

Opakowanie

Zbiorcze mini, Jednostkowe, Zbiorcze

Typ

suplementy diety

Waga

150g, 500g

Wariant ilościowy

na sztuki, pięciopak, dziesięciopak, zbiorcze