Inozytol naturove

Inozytol to naturalny związek chemiczny, który występuje w organizmie człowieka oraz w niektórych produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa, ziarna oraz orzechy. Suplementacja inozytolem może pomóc w poprawie funkcji metabolicznych tym w regulacji poziomu cukru we krwi, metabolizmie tłuszczów oraz funkcjonowaniu układu nerwowego.

Inozytol naturove oferowany jest w formie czystego proszku, bez żadnych dodatków.

Sprawdź też inne suplementy diety od naturove.

Link do szczegółowego opis produktu znajduje się poniżej, w sekcji “Opis”.

Wybierz wariant produktu, który Cię interesuje – rozmiar opakowania oraz wariant ilościowy, co wpływa na cenę jednostkową za sztukę.

SKU: 645-X-NTVE-INZL Kategorie: , , Tag:

Opis

Czym jest inozytol?

Inozytol należy do grupy cukrów alkoholowych. Jest związkiem powstałym z cyklu heksagonalnego, podobnego do struktury glukozy. Występuje naturalnie w organizmach roślin, zwierząt oraz mikroorganizmów, a także może być syntetyzowany w ludzkim organizmie, głównie w mózgu i wątrobie.

Inozytol pełni wiele funkcji w organizmie. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, układu nerwowego, mięśni oraz wątroby. Uczestniczy w procesie syntezy fosfolipidów, które są niezbędne dla prawidłowej budowy błon komórkowych, a także wpływa na przemiany hormonalne, regulując poziom hormonów płciowych, takich jak estrogeny i testosteron.

Jest również popularnym suplementem diety, stosowanym w celu poprawy zdrowia i funkcjonowania organizmu. Ma on wiele zastosowań terapeutycznych, m.in. w leczeniu zaburzeń hormonalnych, takich jak zespół policystycznych jajników.

Inozytol w żywności a suplementacja

Inozytol występuje naturalnie w wielu produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa, nasiona, orzechy i ziarna. Najwięcej inozytolu znajduje się w produktach pochodzenia roślinnego, np. w pszenicy, brązowym ryżu, soczewicy, szpinaku, pomidorach, cytrusach, morelach i dyni.

Suplementacja inozytolu jest szczególnie polecana osobom, które mają niedobory inozytolu w diecie lub potrzebują większej jego ilości ze względu na choroby metaboliczne lub zaburzenia nastroju. Inozytol może być również stosowany w celu poprawy zdrowia skóry, włosów i paznokci. Dlatego też, aby go suplementować, można sięgnąć po suplement diety, taki jak inozytol naturove 100g.

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza Zawartość w 100g Zawartość w 1g
Wartość energetyczna 239 kcal 2,4 kcal
Tłuszcz 0 g 0 g
Węglowodany 99 g 0,99 g
– w tym cukry 0 g 0 g
Białko 0 g 0 g
Sól < 0,01 g < 0,01 g

Porcję inozytolu (ok 1g) rozpuścić w niewielkiej ilości wody.

Zalecane stosowanie

Dawkowanie inozytolu zależy od celu suplementacji oraz od indywidualnych potrzeb i czynników takich jak wiek, waga, płeć i stan zdrowia.

Zalecana dawka dzienna spożycia inozytolu wynosi od 500 do 2000 mg.

Inozytol naturove

Nasz produkt to najwyższej jakości towar wyprodukowany w Polsce.

Ważne informacje:

  • Produkt nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia
  • Jeżeli opakowanie jest otwarte lub nieszczelne, nie należy stosować produktu, gdyż prawdopodobnie stracił on swoje właściwości
  • Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu
  • Nieprawidłowo przechowywany może ulec uszkodzeniu oraz stracić swoje właściwości

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych
Linia

naturove

Opakowanie

Zbiorcze mini, Jednostkowe, Zbiorcze

Typ

suplementy diety

Waga

100g

Wariant ilościowy

na sztuki, pięciopak, dziesięciopak, zbiorcze