Chia naturove

Nasiona chia są wyjątkowym źródłem składników odżywczych, takich jak błonnik, białko, zdrowe tłuszcze, wapń, magnez, żelazo, fosfor, cynk oraz witaminy (A, E, K, B) i mikroelementy. Regularne spożywanie nasion chia może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, wpływając na ogólne samopoczucie i poprawę kondycji fizycznej.

Sprawdź też inne suplementy diety od naturove.

Szczegółowy opis produktu znajduje się poniżej, w sekcji “Opis”.

Wybierz wariant produktu, który Cię interesuje – rozmiar opakowania oraz wariant ilościowy, co wpływa na cenę jednostkową za sztukę.

Opis

Czym są nasiona chia?

Nasiona Chia, znane również jako szałwia hiszpańska (Salvia hispanica), to małe, jasne nasiona pochodzące z rośliny z rodziny Lamiaceae. Nasiona te mają długą historię uprawy i spożywania, szczególnie w Meksyku i Ameryce Środkowej, gdzie były cenione ze względu na swoje wartości odżywcze i zdrowotne.

Nasiona Chia są cenione ze względu na swoje bogactwo składników odżywczych. Są one źródłem błonnika, białka, zdrowych tłuszczów (w tym kwasów tłuszczowych omega-3), minerałów (takich jak wapń, magnez, żelazo) oraz witamin (w tym witaminy A, E, K i B). Mają również niską zawartość węglowodanów.

Jedną z najważniejszych cech nasion chia jest ich zdolność do chłonięcia wody, tworząc żelowatą konsystencję. Dzięki temu mogą być używane jako naturalny zagęstnik lub zagęszczacz w różnych potrawach i napojach. Dodawane do płatków śniadaniowych, jogurtu, smoothie, a nawet do wypieków, nasiona chia nadają daniem lekkiej chrupkości i subtelnego orzechowego smaku.

Nasiona Chia można spożywać na wiele różnych sposobów. Dodaje się je do owsianki, jogurtu, smoothie, sałatek lub pieczywa. Mają neutralny smak i charakterystyczną teksturę żelową po namoczeniu w wodzie lub innych płynach.

Właściwości zdrowotne

Spożywanie nasion Chia może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Błonnik zawarty w nasionach Chia może wpływać na zdrowie jelit, trawienie i regulację poziomu cukru we krwi. Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą wspierać zdrowie serca, układu nerwowego i działanie przeciwzapalne. Nasiona Chia mogą również przyczyniać się do utraty wagi, dzięki zdolności do tworzenia żelu w żołądku, co prowadzi do dłuższego uczucia sytości. Dlatego też warto dodać je do swojej codziennej diety sięgając po Chia naturove.

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza w 100 g 1 łyżeczka (ok. 5 g)
Wartość energetyczna 1902 kJ/ 456 kcal 95 kJ/ 23 kcal
Tłuszcz 34 g 1,7 g
– w tym kwasy tł. nasycone 3 g 0,15
– w tym kwasy tł. jednonienasycone 2,3 g 0,12 g
– w tym kwasy tł. wielonienasycone (w tym ALA – kwas alfa-linolenowy) 29 g (21,9 g) 1,45 g (1,1 g)
Węglowodany 0,7 g 0,04 g
– w tym cukry 0,7 g 0,04 g
Błonnik 34 g 1,7 g
Białko 20 g 1 g
Sól 0,01 g 0,0005 g

Chia naturove 1000g

Nasz produkt to najwyższej jakości towar wyprodukowany w Polsce.

Ważne informacje:

  • Chia naturove jest produktem wegańskim
  • Produkt przeznaczony jest dla wszystkich, nie należy jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki
  • Produkt nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia
  • Jeżeli opakowanie jest otwarte lub nieszczelne, nie należy stosować produktu, gdyż prawdopodobnie stracił on swoje właściwości
  • Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych
Linia

naturove

Opakowanie

Zbiorcze mini, Jednostkowe, Zbiorcze

Typ

suplementy diety

Waga

1000g

Wariant ilościowy

na sztuki, pięciopak, dziesięciopak, zbiorcze