Słonecznik łuskany naturove

Ziarna słonecznika to zdrowa przekąska, której trudno się oprzeć. Bogate w aminokwasy, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i ważne pierwiastki śladowe. Słonecznik pomocny jest w walce z cholesterolem, nowotworami, jest uniwersalnym dodatkiem do dań.

Sprawdź też inne bakalie i orzechy od naturove!

Link do szczegółowego opis produktu znajduje się poniżej, w sekcji “Opis”.

Wybierz wariant produktu, który Cię interesuje – rozmiar opakowania oraz wariant ilościowy, co wpływa na cenę jednostkową za sztukę.

Opis

Pestki czy też nasiona lub ziarna słonecznika to popularna przekąska, od której nie jest łatwo się oderwać. Jednocześnie, ziarna słonecznika to bogate źródło aminokwasów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. To także duża zawartość antyoksydantów, pierwiastków śladowych i witamin. Pestki słonecznika są również istotnym źródłem roślinnego białka, bo jego zawartość to aż 25% w całości masy.

Witaminy i pierwiastki śladowe

Ziarna słonecznika są źródłem witamin A, B, D oraz E. Mają w sobie cynk, żelazo, potas i wapń. Są źródłem białka i błonnika. Co bardzo ważne, mają mnóstwo nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-6.

Właściwości odżywcze

Wartość odżywcza Zawartość w 100g Zawartość w 20g
Wartość energetyczna 577 kcal 67,6 kcal
Tłuszcz 43,7 g 9 g
– w tym nasycone kwasy tłuszczowe 4,4 g 0,9 g
Węglowodany 18,6 g 3,8 g
– w tym cukry 1,7 g 0,3 g
Błonnik 6 g 1,2 g
Białko 24,4 g 4,9 g
Sól <0,01 g <0,002 g

Właściwości zdrowotne

Pestki słonecznika to bardzo chętnie spożywana przekąska, która dodatkowo jest bardzo zdrowa. Witamina E to poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci, antyoksydanty to przeciwdziałanie powstawaniu i oddziaływaniu wolnych rodników. Fitosterole zawarte w słoneczniku obniżają poziom cholesterolu we krwi, przez co chronią przed miażdżycą. Fitosterole pomagają również chronić przed nowotworami, zwłaszcza męskich narządów rozrodczych. Kwas linolowy pomaga w zwalczaniu nowotworów sutka, płuc, jelita grubego oraz skóry.

Witamina E, obecna w ziarnach słonecznika, to prawidłowe działanie narządów rozrodczych, przede wszystkim u mężczyzn. Z kolei odpowiednia dawka tej witaminy jest bardzo ważna dla kobiet, zwłaszcza w okresie ciąży.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych
Linia

naturove

Opakowanie

Zbiorcze mini, Jednostkowe, Zbiorcze

Typ

orzechy i bakalie

Waga

1000g

Wariant ilościowy

na sztuki, pięciopak, dziesięciopak, zbiorcze